Menu główne
Strona główna
Aktualności
Sztandary
Wydarzenia
Konkursy
lem.TV
Wychowanie fizyczne
K.T. "Lemochodki"
Teatr "bez Nazwy"
Historia szkoły
Nauczyciele
Sukcesy uczniów
Doradztwo Zawodowe
Galeria
Kontakt
Linki
Sponsoring

Dokumenty szkolne
Rekrutacja 18/19
Statut szkoły
Koncepcja Pracy Szkoły
Regulamin Szkoły
Wykaz podręczników i programów nauczania
PSO i wymagania edukacyjne
Regulamin biblioteki
Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Kącik dyrektora
Kontakt z dyrektorem
Archiwum

Inne
Artykuły
Biblioteka szkolna
Prognoza pogody

Dla uczniów
Dla maturzystów
Dla gimnazjalistów
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Zastępstwa
Oceny
Program Dojrzały Odpowiedzialny
Projekt edukacyjny z WOS

Dla rodziców
Instrukcja obsługi dzienniczka
Oceny
Zebrania rodziców
Godziny pracy pedagoga i świetlicy

Absolwenci
Kącik absolwentów

Spotkanie po latach
1968
1978
1998

Str. nauczycielskie
Filozofia,Etyka
Informatyka
Zesp. Wspierania Uzdolnień
Pedagog

Najczęściej czytane
Jak sporządzić bi...
Zebrania z rodzic...
REKRUTACJA W ZESP...
II MISTRZOSTWA S...
Spotkanie absolwe...
REKRUTACJA W ZESP...
Spotkanie absolwe...
Spotkanie absolwe...
Zapraszamy absolw...
SZKOLNA LIGA L.A.

Artykuły > Absolwenci > Joanna Kanonowicz - absolwent 1992r.

Joanna Kanonowicz

Takie niby "curriculum vitae"


Jestem młoda, bo urodziłam się niewiele lat temu w Cieplicach (dziś to już Jelenia Góra), ale rodzice mieszkali wówczas w Bierutowicach (dziś to już Karpacz Górny), więc i ja tam zamieszkałam. Wkrótce znalazłam się w tygodniowym żłobku, bo innego w Bierutowicach nie było. Tak wkroczyłam w "samodzielne" życie.Później było mi nieco lepiej, bo zaczęłam chodzić do przedszkola – najpierw w Karpaczu, następnie w Kowarach, dokąd przenieśli się moi rodzice. Mogłam już codziennie być z mamą, tatą i starszą siostrą. Gdy poszłam do szkoły  podstawowej, najbardziej lubiłam rysować, szczególnie psy i konie. Najwięcej kłopotu sprawiali mi nauczyciele matematyki. Dla nich najważniejsze były liczby, na które ja nie mogłam patrzeć. Były dla mnie dużo brzydsze niż moje psy czy konie.    Z tego powodu - już w liceum ogólnokształcącym - z obawą myślałam o maturze z matematyki. Na szczęście, zanim dobrnęłam do klasy maturalnej, egzamin z matematyki przestał być obowiązkowy. Postanowiłam więc, że na maturze będę zdawać języki obce. Przygotowywałam się głównie z języka niemieckiego, a dodatkowo z języka rosyjskiego. I dobrze zrobiłam, bo maturę wspominam dziś bardzo miło. „Ich habe heute Geburtstag” (dziś są moje urodziny) ~ to były moje pierwsze słowa na egzaminie ustnym! Zaczęły się studia. Wybrałam germanistykę w Kolegium Nauczycielskim. Po trzech latach studiów w Kaliszu i w Jeleniej Górze uzyskałam dyplom licencjata. Nie podjęłam jednak żadnej pracy, bo postanowiłam udoskonalić swój język niemiecki w „jaskini lwa” i wyjechałam na rok do Wiesbaden, gdzie pracowałam jako opiekunka dziecka, a jednocześnie uczęszczałam na kurs, by uzyskać „Grosses Deutsches Sprachdiplom”
Kim ja nie byłam po powrocie do kraju! Najpierw ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku filologia germańska. Dyplom uzyskałam  w roku 1998. Już w trakcie studiów pracowałam w przeróżnych zakładach i na różnych stanowiskach, bo nie było dla mnie etatu. Przez rok uczyłam (na 2/3 etatu) języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Karpaczu, w następnym roku byłam sekretarką w PW „Lignum” w Kowarach, a w kolejnym nawet „specjalistą ds. marketingu” w zakładzie kamieniarskim NFS Funk „Piaskowiec” w Karpaczu (bo  w międzyczasie ukończyłam „handel zagraniczny” na studiach podyplomowych w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu). Następnie przez ponad dwa lata pracowałam jako nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego. Od 1 września 2002 r. przeniosłam się do Szkoły Podstawowej nr 1 Kowarach, gdzie pracowałam do roku 2004.
Gdy czułam się zmęczona, siadałam przy komputerze i dla relaksu tworzyłam te kompozycje, które obecnie mam zaszczyt zaprezentować. Jest to twórczość w pełni amatorska i będę bardzo dumna, jeśli znajdzie uznanie w Państwa oczach.
Dodam na zakończenie, że w końcu sierpnia 2004 r. wyjechałam do Anglii, gdzie aktualnie mieszkam i pracuję.
 
                                                                 Z wyrazami szacunku
                                                                           Joanna K.                                   


© 2005 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL 2
Webmaster: mariusz.kaczor@zso-kowary.pl