Zapraszamy absolw...

Artykuły > lem.TV > SZKOLNA LIGA L.A.

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

JELENIA GÓRA 21.09.05r.

Wczoraj na stadionie przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze odbyły się zawody szkolnej ligi lekkoatletycznej. Na starcie stanęło 10 Gimnazjów z dwóch Powiatów. Nasza szkoła wystawiła reprezentację damską i męską . Jako pierwsze startowały zespoły sztafetowe rywalizujące w konkurencji 4x100m. Dziewczęta(Monika Musiałek, Agnieszka Zub, Ula Rybaczuk i Monika Imiołek) w tej konkurencji, po bardzo dobrych biegach i równie świetnych zmianach zakończyły rywalizację na 3 miejscu (2 miejsce w swojej serii 59,6 sek.). Panowie (Damian Kucharski,Paweł, Kucharski, Tomasz Prorok i Daniel Kaćmierczuk) musieli uznać wyższość tylko jednej sztafety i z wynikiem 51,7sek. uplasowali się na drugim miejscu. Bardzo wysoki poziom reprezentowały dziewczęta w biegach średnich. Na linii startu do biegu na 600m stanęło aż 27 zawodniczek, wobec czego bieg został rozegrany w dwóch seriach. Pierwszą serię wygrała reprezentantka naszego Gimnazjum Karolina Kopytkiewicz osiągając bardzo dobry wynik 2:01,4 sek. natomiast Angelika Grochala w tym biegu zajęła piątą pozycje z wynikiem 2:02,9 sek.. Ostatecznie Karolina zajęła V miejsce, a Angelika IX. Na skoczni w dal reprezentowali naszą szkołę Monika Musiałek oraz w kategorii chłopców Damian Kucharski i Krzysztof Bednarz (oboje skoczyli w granicach 4,80cm). Na skoczni wzwyż walczył o punkty dla nas Maciek Popławski, który zakończył rywalizację wynikiem 145 cm. W naszej kadrze znalazło się również miejsce dla miotaczy. Z dyskiem radzili sobie niećle Patrycja Schmidt i Rafał Kaćmierczuk, natomiast Wojtek Płoński miał za zadanie pchnąć jak najdalej kulą(8,09). Wielkie emocje zgotowali nam średniodystansowcy (Janek i Staszek Ciesielscy), którzy w biegu na 1000m.(ponad 30 uczestników) po „piorunującym” finiszu zajęli odpowiednio V i VII miejsce z bardzo dobrymi wynikami 3:11,2sek. i 3:13,0 sek. ,na nieco dalszej pozycji ukończył bieg Dawid Kolasa. „Stumetrówkę” obstawiali: w kategorii chłopców Daniel Kaćmierczuk (13,2sek.-I miejsce w serii) i Paweł Kucharski (14,1sek.), natomiast nasze najszybsze dziewczęta to Agnieszka Zub (I miejsce w serii) i Ula Rybaczuk (II miejsce w serii). Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszą główną faworytkę Monikę Imiołek, która zdeklasowała rywalki, wygrywając bieg na 300m. z wynikiem 46,2sek.. Panowie, którzy rywalizowali na tym dystansie to: Tomasz Prorok (najlepszy z naszych) IVmiejsce , Kamil Zub i wielka nadzieja naszej szkoły na tym dystansie Łukasz Ożóg (V miejsce). Należy wspomnieć, iż ta konkurencja była bardzo mocno obstawiona, a na starcie stanęło ponad 30 zawodników.

Oficjalny komunikat z poszczególnymi wynikami zostanie wywieszony w przyszłym tygodniu i wtedy również dowiemy się, które miejsce zajęliśmy w ogólnej klasyfikacji.