:: Joanna Kanonowicz - absolwent 1992r.
Artykuł dodany przez: Administrator (2007-03-28 15:34:23)

Joanna Kanonowicz

Takie niby "curriculum vitae"


Jestem młoda, bo urodziłam się niewiele lat temu w Cieplicach (dziś to już Jelenia Góra), ale rodzice mieszkali wówczas w Bierutowicach (dziś to już Karpacz Górny), więc i ja tam zamieszkałam. Wkrótce znalazłam się w tygodniowym żłobku, bo innego w Bierutowicach nie było. Tak wkroczyłam w "samodzielne" życie.Później było mi nieco lepiej, bo zaczęłam chodzić do przedszkola – najpierw w Karpaczu, następnie w Kowarach, dokąd przenieśli się moi rodzice. Mogłam już codziennie być z mamą, tatą i starszą siostrą. Gdy poszłam do szkoły  podstawowej, najbardziej lubiłam rysować, szczególnie psy i konie. Najwięcej kłopotu sprawiali mi nauczyciele matematyki. Dla nich najważniejsze były liczby, na które ja nie mogłam patrzeć. Były dla mnie dużo brzydsze niż moje psy czy konie.    Z tego powodu - już w liceum ogólnokształcącym - z obawą myślałam o maturze z matematyki. Na szczęście, zanim dobrnęłam do klasy maturalnej, egzamin z matematyki przestał być obowiązkowy. Postanowiłam więc, że na maturze będę zdawać języki obce. Przygotowywałam się głównie z języka niemieckiego, a dodatkowo z języka rosyjskiego. I dobrze zrobiłam, bo maturę wspominam dziś bardzo miło. „Ich habe heute Geburtstag” (dziś są moje urodziny) ~ to były moje pierwsze słowa na egzaminie ustnym! Zaczęły się studia. Wybrałam germanistykę w Kolegium Nauczycielskim. Po trzech latach studiów w Kaliszu i w Jeleniej Górze uzyskałam dyplom licencjata. Nie podjęłam jednak żadnej pracy, bo postanowiłam udoskonalić swój język niemiecki w „jaskini lwa” i wyjechałam na rok do Wiesbaden, gdzie pracowałam jako opiekunka dziecka, a jednocześnie uczęszczałam na kurs, by uzyskać „Grosses Deutsches Sprachdiplom”
Kim ja nie byłam po powrocie do kraju! Najpierw ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku filologia germańska. Dyplom uzyskałam  w roku 1998. Już w trakcie studiów pracowałam w przeróżnych zakładach i na różnych stanowiskach, bo nie było dla mnie etatu. Przez rok uczyłam (na 2/3 etatu) języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Karpaczu, w następnym roku byłam sekretarką w PW „Lignum” w Kowarach, a w kolejnym nawet „specjalistą ds. marketingu” w zakładzie kamieniarskim NFS Funk „Piaskowiec” w Karpaczu (bo  w międzyczasie ukończyłam „handel zagraniczny” na studiach podyplomowych w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu). Następnie przez ponad dwa lata pracowałam jako nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego. Od 1 września 2002 r. przeniosłam się do Szkoły Podstawowej nr 1 Kowarach, gdzie pracowałam do roku 2004.
Gdy czułam się zmęczona, siadałam przy komputerze i dla relaksu tworzyłam te kompozycje, które obecnie mam zaszczyt zaprezentować. Jest to twórczość w pełni amatorska i będę bardzo dumna, jeśli znajdzie uznanie w Państwa oczach.
Dodam na zakończenie, że w końcu sierpnia 2004 r. wyjechałam do Anglii, gdzie aktualnie mieszkam i pracuję.
 
                                                                 Z wyrazami szacunku
                                                                           Joanna K.                                   
adres tego artykułu: www.zso-kowary.pl/articles.php?id=53