:: Ciąg dalszy 'Historii pewnego listu'...
Artykuł dodany przez: rakuu (2010-07-06 11:29:04)

Dostałam kolejny, jakże miły list od naszego absolwenta. Przyniósł wspaniałe wiadomości. Nie da się opisać jaką radość sprawia fakt, iż nasi absolwenci chcą się podzielić z nami dobrymi wiadomościami, że piszą o swoich losach.
Świadczy to o tym, że czują więź ze szkołą i jest to dla mnie i nauczycieli wielka satysfakcja.
Bartosz Kempisty, absolwent z roku 2000, obronił doktorat na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i jest stypendystą (już po raz drugi!) Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
Bartosz! Gratuluję Ci serdecznie i jestem z Ciebie bardzo dumna! Cieszę się, że moje ślęczenie po nocach nad Twoimi pracami z biologii nie poszło na marne i miło mi, że mam swój maleńki udział w wyborze Twojej ścieżki kariery naukowej. Wiem, że na tym nie poprzestaniesz i dołączysz do Profesorskiego Grona, czego Ci z całego serca życzę!

Dyrektor Szkoły
Grażyna Krakowiak

Treść listu


Szanowna Pani Dyrektor,
Zawsze z miłą nutą wspomnień wracam do lat spędzonych w Kowarskiej szkole. Co jakiś czas śledzę stronę internetową szkoły, oglądając zdjęcia, szukając znajomych twarzy z lat młodzieńczych.Zdarzają się w życiu człowieka sytuacje, które rzutują na jego dalszą przyszłość, na jego dalsze życie. W ostatnim czasie, to znaczy w środę
ubiegłego tygodnia, ja doświadczyłem takiej chwili..., obroniłem doktorat, na mojej wymarzonej uczelni...,-Uniwersytecie Medycznym. Zapewne Pani pamięta jak bardzo podczas nauki w liceum byłem ukierunkowany w stronę medycyny, no cóż lekarzem już nigdy nie będę, ale i tak życie dało mi sporo powodów do satysfakcji. Po pierwsze uzyskałem już "pierwszy stopień oficerski" jestem już "porucznikiem", haha, a po drugie udało mi się zdobyć po raz drugi z rzędu stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
W takich chwilach, ludzi ogarnia chęć podzielenia się dobrymi wiadomościami z ludźmi, którzy wnieśli swój wkład w osiągnięty sukces.

Z tej okazji pragnę serdecznie podziękować moim dawnym mistrzom, mentorom, inspiratorom, jak i całemu gronu pedagogicznemu z lat 1996-2000 za ogromny trud jaki wnieśli do mojego wizerunku, do mojego wychowania i edukacji. Teraz, ja, ucząc studentów mogę się Wam odwdzięczyć. Dziękując pedagogom chciałbym złożyć szczególne podziękowania i wspomnieć zaledwie kilku wspaniałych ludzi z którymi miałem kontakt, a których wspominam ze łzą w oku. Na ręce Pani Dyrektor składam serdeczne pozdrowienia dla: Pani Prof. Kwiatosz, Pani Prof. Popis, Pani Prof. Dworzyckiej, Pani Prof. Tarnawskiej, Pani Prof. Stanisławiszyn, Pani Prof. Żmudzińskiej, Pana Prof. Pohoskiego, Pana Prof. Bartusia, Pana Prof. Drzewińskiego i wielu innych, których mógłbym długo wymieniać. Przesyłając serdeczne pozdrowienia łączę wyrazy szacunku

Dr n. biol. Bartosz Kempisty
Katedra i Zakład Histologii i Embriologii
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
adres tego artykułu: www.zso-kowary.pl/articles.php?id=98