:: Rzepiórkowe Andrzejki
Wiadomość dodana przez: Tadziu (2012-12-05 14:06:58)

         W dniach 24-25.11.2012r Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zorganizował Ogólnopolski Rajd Dzieci i Młodzieży „Rzepiórowe Andrzejki” PRZESIEKA 2012 r.
         Nasza szkoła startowała w składzie: Monika Ludwisiak, Agata Korwin-Piotrowska, Joanna Nowak, Natalia Gierlasińska, Natalia Ostrowska, Natalia Załubska, Monika Łazar, Monika Kulig, Beata Szulejko, Nikolleta Janiak, Aneta Skrzydlewska  , Michał Giel i Seweryn Wożniak.
        W pierwszym dniu rajdu o godzinie 10  na dworcu PKP w Sobieszowie spotkaliśmy się z komandorem, który omówił program wycieczki. Po odprawie ruszyliśmy pieszo na trasę: Sobieszów PKP -  Muzeum Przyrodnicze KPN – Zamek Chojnik – zwiedzanie zamku (wysłuchanie historii zamku, zwiedzanie dolnego zamku, przejście na wieżę widokową, podziwianie panoramy Sudetów i Doliny Jeleniogórskiej) – Zachełmie – Przesieka DW „Zielona Gospoda”. Wieczorem odbył się konkurs krajoznawczy, a po konkursie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W czasie zabawy odbyły się dwa konkursy:  wróżby andrzejkowe, wybory Miss i Mistera rajdu. W drugim dniu odbyła się Impreza na Orientację w kategorii TZ i TU. Po tym marszu na orientację nastąpiło zakończenie rajdu i wręczenie nagród dla najlepszych. Wspomnieć trzeba, że pogoda dopisała – świeciło słoneczko i deszczyku nie było. Każdy uczestnik  otrzymał książeczkę Pt. „Wybieram wędrowanie – poradnik młodego turysty”.
         Nasze osiągnięcia na rajdzie:
a)    III miejsce drużynowe - ZSO Kowary
b)    „MISS” dyskoteki – NATALIA ZAŁUBSKA
c)    „MISTER” dyskoteki – MICHAŁ GIEL
d)    II miejsce w imprezie na orientację w kategorii TZ: MICHAŁ GIEL i SEWERYN WOŻNIAK
e)    III miejsce w imprezie na orientację w kategorii TZ: NATALIA GIERLASIŃSKA i JOANNA NOWAK.

Opiekun: Tadeusz Sadowski.adres tej wiadomości: www.zso-kowary.pl/news.php?id=1795