:: Duże sukcesy małej szkoły
Wiadomość dodana przez: Anna Szablicka (2014-12-14 11:09:07)

8 grudnia 2014 r. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Starosty Powiatu Jeleniogórskiego  w  Hotelu Relaks w Karpaczu.

Dwie uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema otrzymały Stypendium Starosty Powiatu Jeleniogórskiego – to wyróżnienie powędrowało do Oli Wiącek i Kasi Krzyżkowskiej.

GALERIA


O każdej z nich można bardzo wiele napisać:

Kasia Krzyżkowska – uczennica klasy III LO, skromna, uczynna i analityczna,  aktywna działaczka biorąca udział w przygotowaniach obchodów 500-lecia Kowar, uczestniczka kampanii społecznej "Mam haka na raka" – osiągnęła w niej wraz z koleżankami VII miejsce w województwie dolnośląskim. Brała również udział  w przygotowaniach pikniku szkolnego Lemowisko oraz w akademii szkolnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości a także  Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz tego Kasia uczestniczyła w niezliczonej ilości konkursów: polonistycznych, matematycznych, językowych. Nasza uczennica jest również utalentowana sportowo: gra w piłkę ręczną, siatkową, bierze udział w zawodach lekkoatletycznych – zajęła V miejsce w zawodach pchnięcia kulą. Istotnym działaniem Kasi jest zaangażowanie się w pomoc w nauce uczennicy gimnazjum. I oczywiście nie można zapomnieć, że Kasia ma imponujące wyniki w nauce – średnia ocen 5,2 i wzorowe zachowanie. 

Ola Wiącek – uczennica klasy II LO, wyjątkowa, pomocna i wszechstronna, działa w Interact Club, pracuje na każdej szkolnej imprezie, fotografuje i swoimi fotografiami zajmuje ważne miejsca w konkursach: Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Fotopołowy - II miejsce, Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym FOT-ON – VII miejsce, konkursie fotograficznym Mój świat, moje życie -  I miejsce, konkursie fotograficznym Przyroda Karkonoszy – wyróżnienie. Oprócz tego Ola miała swój udział w kilku wystawach m. in. w wystawie fotograficznej we współpracy polsko-czeskiej Karkonosze oczyma fotografów oraz w wystawie fotograficznej 500 lat Kowar. 
Samodzielnie zorganizowała zespół redaktorski szkolnej telewizji internetowej o charakterze informacyjnym:  LEM.tv. Prowadzi wywiady z uczniami i osobami związanymi z wydarzeniami w szkole, tworzy filmy i reportaże, pokazując imprezy i uroczystości szkolne.  Ola również bierze udział w zawodach sportowych m. in.  w piłce siatkowej. Udziela się w życiu szkolnym, ale również działa charytatywnie. I co jeszcze? Ola świetnie się uczy: ma średnią ocen 5,25 oraz wzorowe zachowanie. 
 
To tylko część osiągnięć Oli i Kasi, które stale rozwijają swoje talenty i sięgają po kolejne sukcesy. Gratulujemy!adres tej wiadomości: www.zso-kowary.pl/news.php?id=2407