:: Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
Wiadomość dodana przez: rakuu (2016-06-28 08:09:09)

W ubiegły piątek (24.06) zakończyliśmy rok szkolny. W tym dniu, w szczególny sposób, żegnano także absolwentów Gimnazjum, którzy już we wrześniu postawią pierwsze kroki w nowych szkołach.

- Już jutro ta szkoła będzie dla was przeszłością, ale na zawsze zapamiętajcie: ukończyliście Gimnazjum im. Stanisława Lema, a taki patron zobowiązuje! Jestem pewna, że dostarczycie swoim rodzicom wielu powodów do dumy. Także my będziemy się z nich cieszyć, ze świadomością, że mamy w nich swój udział - mówiła do absolwentów Krystyna Patynowska, dyrektor szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to okazja do przyznania wyróżnień i nagród dla uczniów i nie tylko. Stypendium dla najlepszego absolwenta gimnazjum, przyznawane przez burmistrza Kowar, odebrał Mark Mościcki a nagrodę książkową za pracę na rzecz szkoły dostała Julia Jaworska. Rower górski ufundowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kowarach otrzymał Jakub Wiśniewski. Z rąk przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki stypendia za najlepsze wyniki sportowe w Gimnazjum odebrali Aleksandra Szybiak i Tomasz Szablicki.

GALERIA


Jak co roku, w imieniu Klubu Przyjaciół Lema, w którego skład wchodzą byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz absolwenci kowarskiego ogólniaka, stypendia dla najlepszych sportowców w liceum wręczył Adam Bierowski. Nagrodzone uczennice to Dominika Mastalerz i Beata Szulejko.

Nagrodę kowarskiego "Lemoludka" przyznawaną przyjaciołom szkoły odebrała Marta Jaworska, przewodnicząca Rady Rodziców. Stypendium ufundowane przez prof. Karola B. Janowskiego, wybitnego absolwenta szkoły, otrzymała Julita Czerwińska.

Po krótkim programie artystycznym, do którego scenariusz napisała Julia Jaworska, uczennica klasy 3 gimnazjum, absolwenci odebrali świadectwa.adres tej wiadomości: www.zso-kowary.pl/news.php?id=2841